Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
Dzisiaj, 4 czerwca br. w godzinach porannych (10.50 czasu afgańskiego) wspólny patrol polsko afgański został ostrzelany z broni strzeleckiej. Nie ma rannych, lekko uszkodzone są dwa pojazdy typu hummer.
2007-06-04

W skład patrolu wchodzili żołnierze z Operacyjnego Zespołu Doradczo – Łącznikowego (OMLT – Operational Mentoring and Liaison Team). Do zdarzenia doszło około 16 kilometrów na zachód od Gardez. Na miejsce zdarzenia wezwano siły szybkiego reagowania.
Zgodnie z obowiązującymi procedurami powiadomiona została również afgańska policja, która prowadzi poszukiwania i ewentualny pościg.

To pierwszy tego typu incydent z udziałem żołnierzy OMLT, którzy stacjonują w Afganistanie od lutego 2007 roku. Do ich głównych zadań należą min. wspólne patrole z Afgańską armią.

mjr Wojciech Kaliszczak
Rzecznik Prasowy
PKW AfganistanPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!