Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
1 czerwca dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego odwiedził żołnierzy stacjonujących w bazach Wazi-Khwa i Sharana.
2007-06-02

Celem wizyty było sprawdzenie jak przebiegają ostatnie już przygotowania do rozpoczęcia aktywności przez poszczególne pododdziały. W bazie Wazi-Khwa gen. bryg. Marek Tomaszycki spotkał się z mężami zaufania korpusów oficerskiego, podoficerskiego i szeregowych zawodowych. Por. Artur Pracki, mł. chor. sztab. Tomasz Pacholski i st. szer. Jarosław Wyrzykowski przedstawili generałowi bieżące sprawy, które nurtują żołnierzy.
W trakcie gdy dowódca spotykał się z dowództwem zespołu bojowego żołnierze mjr Olgierda Cieśli przechodzili szkolenie zapoznawcze z budowy i zasad działania broni będącej w wyposażeniu współdziałających z naszymi żołnierzami pododdziałów amerykańskich. Ponadto towarzyszący dowódcy radca prawny PKW Maciej Wasilewski przeprowadził szkolenie z zasad użycia broni w rejonie misji. Podobne zajęcia odbywają się we wszystkich bazach. Ich celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z użyciem broni, zwłaszcza w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia żołnierzy.
Podobnie wyglądał przebieg wizyty w Sharanie. Tutaj także dowódca PKW oraz towarzyszący mu zastępca płk Jan Rydz spotkali się z zastępcą dowódcy PBG mjr Tomaszem Biedziakiem, który omówił sprawy związane z rozbudową bazy.
Wśród wizytujących bazy znalazł się także szef CJ-7 mjr Treavor Bellandi i współpracujący z nim ppłk Andrzej Niewiadomski – jeden z polskich przedstawicieli w CJTF-82, którzy wspólnie ustalali priorytety w pracach nad rozbudową infrastruktury w odwiedzanych obozach.

Tekst i zdjęcia Jacek Matuszak

do galerii >>>Praca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!