Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Dzięki pomocy Polskiego Radia żołnierze Polskiej Grupy Bojowej z bazy Sharana mogli przesłać z tej okazji życzenia do kraju. Odbiorcami byli głównie milusińscy, najbliżsi i koledzy.
2007-06-02

W prowizorycznym studiu radiowym, jakie zostało zorganizowane na świeżym powietrzu, żołnierze gromadzili się od wczesnych godzin popołudniowych. Większość z nich uprzedziła rodziny w kraju, że będzie audycja radiowa, ale nie wszyscy wyjaśniali o co chodzi. Powiedziałem, żeby słuchali radia między 13 a 14 powiedział chor. Janusz Segieda. Każdy z nich miał przygotowane życzenia na kartce. Mimo to można było wyczuć tremę w ich głosach. Większość życzeń była adresowana do dzieci, ale pozdrowienia trafiały również do żon, przyjaciół i kolegów z pracy.
Pomysłodawcą specjalnego wydania muzycznej poczty UKF był program Trzeci Polskiego Radia. W dzień dziecka to ojcowie mieli być bohaterami dla swoich dzieci-mówi redaktor Wojciech Cegielski. Ta formuła programu sprawdziła się w Iraku. Każda możliwość przesłania życzeń, czy kontaktu z najbliższymi powoduje wzruszenie a my cieszymy się, że możemy ułatwić kontakt rozłączonym rodzinom- dodaje Cegielski.
Żołnierze mogli wybrać piosenkę, którą chcieli zadedykować. Wśród wykonawców znaleźli się Maanam, T-Love Piotr Szczepanik, Louis Armstrong, Katie Melua. Po dotknięciu mikrofonu nie mogłem wymówić słowa ale potem już poszło- powiedział st. szer. Daniel Dolińczyk - pozdrowiłem swoją narzeczoną, po powrocie z misji planujemy ślub.
W Afganistanie wydanie poczty muzycznej odbyło się po raz pierwszy ale nie ostatni jak zapowiadają autorzy programu.

Wojciech Majeran
do galerii >>>Praca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!