Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
Wolny czas dla żołnierzy służących w Afganistanie jest tak samo ważny jak służba. Nie ma go zbyt dużo, a każda chwila jest na wagę złota. Sposoby wypełniania go są różne.
2007-06-04

Wielu z nich lubi zaszyć się w namiocie i na laptopie oddawać się ulubionym grom. Grają we wszystkie możliwe rodzaje gier: strategiczne, zręcznościowe czy logiczne. Jednak zdecydowana większość preferuje spotkania w większych grupach.

Takie możliwości daje klub żołnierski, gdzie większość żołnierzy Polskiej Grupy Bojowej spędza wolny czas od zajęć służbowych. Do tego celu został zaadaptowane pomieszczenie, które po pewnych modernizacjach stało się centrum kultury. Żołnierze z sekcji łączności z części namiotu stworzyli kawiarenkę internetową oraz rozmównicę. Ta cześć klubu jest oblegana najbardziej nawet w nocy. Dla spragnionych kontaktu z domem godziny nie są ważne- mówi st. szer. Andrzej Słucki dyżurny klubu. Zapisy są przeważnie do samego rana, nawet ja sam nie mam kiedy sprawdzić poczty - dodaje st. szer. Słucki
Dużą popularnością cieszą się również gry zręcznościowe. Najwięcej chętnych jest zawsze przy bilardzie oraz piłkarzykach.
Nadal podstawowym problem dla pełnej działalności klubu jest brak zasilania na 220 wolt- mówi szef sekcji kulturalno- oświatowej kpt. Adam Krzyżyk. Kłopoty te rozwiążemy już za kilka dni ale dziś mamy dla żołnierzy niespodziankę-dodaje szef sekcji.
Wieczorem między namiotami stanął rzutnik multimedialny oraz ekran. Żołnierze zgromadzeni obejrzeli mecz między reprezentacją Polski i Azerbejdżanu. Początek meczu nie był optymistyczny, lecz z biegiem czasu spotkanie nabrało kolorów. W czasie trwania nie brakowało dopingu dla naszej reprezentacji, co na pewno spowodowało wygraną reprezentacji Polski.
Kierownik klubu po udanej inauguracji jaką było zbiorowe oglądanie meczu, zapowiedział zorganizowanie nawet dyskoteki.

Wojciech Majeran
do galerii >>>Praca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!