Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
Obok typowych zadań operacyjnych, żołnierze KFOR starają się również pomagać miejscowej ludności, szczególnie w najuboższych górskich wioskach.
2007-06-06

Jednym z rodzajów takiej pomocy jest „Vetcap”. Jest to dzień podczas którego mieszkańcy otrzymują pomoc w postaci ubrań, głównie dla dzieci, ale celem Vetcapu jest przede wszystkim pomoc zwierzętom. Są to głównie szczepienia ochronne dla wszystkich zwierząt hodowlanych i domowych. XVI zmiana PKW KFOR organizuje taki dzień już po raz trzeci w odpowiedzi rodzin polskich żołnierzy służących w Kosowie na apel dowódcy PKW KFOR ppłk Zbigniewa ZĄBKA. Tym razem pomoc trafiła do lokalnej społeczności poprzez Afeta KUQI z Kotlina-Reka, wolontariusza Czerwonego Krzyża.

Potrzeby mieszkańców są duże, dlatego sama dystrybucja darów dla tylko jednej enklawy w miejscowości Kotlina trwała dwa dni. Ponieważ głównym źródłem utrzymania ludności mieszkającej w wioskach położonych na zboczach gór i kotlinach są zwierzęta hodowlane, dlatego podczas Vetcapu polscy żołnierze współpracują z weterynarzami amerykańskimi. Mieszkańcy często zwracają się o ten właśnie rodzaj pomocy, a sprawna realizacja jakichkolwiek projektów pomocy humanitarnej buduje zaufanie i wdzięczność dla żołnierzy KFOR.

rzecznik prasowy PKW KFOR
kpt. Jacek IWAN
do galerii >>> galeriaPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!