Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
Grupa CIMIC, przedstawiciele oddziału G-9 oraz polskiego szpitala polowego Wielonarodowej Dywizji Centrum – Południe uczestniczyli w ceremonii przekazania wózków inwalidzkich dla niepełnosprawnych Irakijczyków w 8. Dywizji Armii Irackiej w Diwaniji .
2007-06-12

Przekazane w zeszłym tygodniu, dla irackiej armii wózki, trafiły do ponad sześćdziesięciu najbardziej potrzebujących. -Najczęściej są to dzieci z wrodzonymi lub nabytymi wadami postawy oraz porażeniem mózgowym.- poinformował obecny na ceremonii przekazania płk lek.med. Robert Salamon, komendant polskiego szpitala polowego.
Hami Raid, czteroletni chłopczyk, miał roczek kiedy uległ wypadkowi, który spowodował paraliż. Od tego czasu chłopiec uzależniony jest całkowicie od swoich rodziców. -Cieszymy się, że mieliśmy to szczęście otrzymać wózek.- stwierdza ze łzami w oczach mama Hami’ego. – A kto wie, być może ktoś zainteresuje się chorobą mojego synka i będzie mógł mu pomóc cieszyć się życiem.- dodaje.

Przedstawiciele grupy CIMIC i polskiego szpitala polowego, w rozmowie z dyrektorem wydziałów pediatrycznego i ginekologicznego szpitala w Diwaniji, omówili najistotniejsze potrzeby w zakresie wyposażenia placówki w specjalistyczny sprzęt. - W najbliższym czasie postaramy się stworzyć projekt dotyczący zakupu i doposażenia szpitala w inkubatory. Sprzęt ten pomoże najmłodszym i najbardziej bezbronnym dzieciom.- poinformowała koordynator do spraw pomocy humanitarnej, Edyta Górlicka.

Spotkanie było również okazją do przekazania darów pochodzących z organizacji humanitarnej Caritas Polska oraz zabawek zgromadzonych w ramach akcji „Wielkopolska Irackim Dzieciom”. Maskotki trafiły bezpośrednio do irackich dzieci, a lekarstwa, środki opatrunkowe i higieniczne do szpitala polowego 8. Dywizji Irackiej Armii.
- W kontaktach z partnerską iracką 8. dywizją, oprócz działalności doradczo-szkoleniowej, staramy się również pomagać żołnierzom irackim w organizowaniu przez nich pomocy humanitarnej dla najbardziej potrzebujących Irakijczyków. – powiedział gen. Paweł Lamla, dowódca dowodzonej przez Polaków dywizji.

mjr Szczepan Głuszczak

Oficer Prasowy
Wydział Prasowo – Informacyjny
Wielonarodowej Dywizji Centrum - Południe
00964-36-651260- po zgłoszeniu centrali wybrać 5021
tel. kom. +964 780 3759 968
Baza Echo, Irak
E-mail: piomndcs@poczta.onet.pl
www.piomndcs.mil.pl
do galerii >>> galeriaPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!