Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
8 czerwca Szef Sztabu kwatery głównej EUFOR brytyjski gen. bryg. Simon DEAKIN wraz z Szefem Wojsk Inżynieryjnych EUFOR ppłk Zbigniewem TARKĄ dokonali uroczystego otwarcia hangaru i lądowiska śmigłowcowego dla szwajcarskiego kontyngentu w „Camp Butmir”.
2007-06-12

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele kwatery głównej EUFOR oraz kadra szwajcarskiego kontyngentu. Gen. bryg. Simon DAEKIN podziękował przedstawicielom branży inżynieryjnej za szybkie i profesjonalne wykonanie zadania. „Pierwszy hangar to była rozgrzewka do następnego etapu. Drugi z hangarów będzie o wiele większym wyzwaniem organizacyjnym o powierzchni 2000 m2. Termin jego oddania to koniec listopada 2007r.” – powiedział ppłk TARKA. Szef Wojsk Inżynieryjnych jest jednak optymistą ponieważ wysoko ocenia pracę swoich inżynierów. W dowód uznania szwajcarzy przygotowali pokazowy przelot śmigłowcem z flagą Szwajcarii oraz kameralne przyjęcie.

Przedsięwzięcie to jest konsekwencją zmian organizacyjnych jakie przechodzi misja w Bośni i Hercegowinie. Decyzją Dowództwa Operacyjnego z Mons w 2007 roku misja została zredukowana oraz nastąpiła koncentracja sił i środków w bazie „Camp Butmir” w Sarajewie. Z operacyjnego punktu widzenia rozbudowa bazy stała się koniecznością. W budżecie na 2007 r. DO Mons przeznaczyło 1.4 mln Euro na budowę nowych hangarów.

Oddany hangar wraz z lądowiskiem to pierwsza faza tego projektu. Prace nad projektem rozpoczęły się pod koniec marca. Branża inżynieryjna, której przewodzi od stycznia br. ppłk Zbigniew TARKA przygotowała projekt w ciągu tygodnia. Następnie zgodnie z procedurami w okresie 3 tygodni odbył się przetarg i podpisanie kontraktu. W kwietniu kontraktor rozpoczął prace ziemne i na początku czerwca projekt został zakończony.

Rzecznik prasowy PKW EUFOR
kpt. Jakub SZCZEPANIK
do galerii >>> galeriaPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!