Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
W niedzielne popołudnie, 10 czerwca, Dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, gen.bryg. Marek Tomaszycki, złożył wizytę w Kabulu, na specjalne zaproszenie, u wiceprezydenta Afganistanu Ahmada Zia Massuda.
2007-06-12

Ponad godzinna, nieoficjalna rozmowa, była okazją do wymiany poglądów m.in. na temat współpracy afgańskich i polskich żołnierzy. Poruszono również szereg istotnych spraw związanych z historią i kulturą obu państw.

Jak podkreslił Prezydent Massud- Słyszałem same dobre opinie wśród afgańskich żołnierzy na temat naszych przyjaciół z Polski. W opinii Dowódcy PKW -Usłyszałem dzisiaj wiele nowych, cennych wskazówek jak, w pełni respektując obyczaje, kulturę i historyczne dziedzictwo, zdobywać serca i umysły mieszkańców Afganistanu.

Było to pierwsze tego typu spotkanie. W zgodnej opinii rozmówców- z pewnością nie ostatnie. W ramach PKW Afganistan służy prawie 1200 polskich żołnierzy. Częśc z nich, od kilku miesięcy, ściśle współpracuje z żołnierzami afgańskiej armii.

mjr Wojciech Kaliszczak
sekcja informacyjno – prasowa
PKW AfganistanPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!