Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
W dniach 9 i 10 czerwca w rozgrywkach piłki nożnej na stadionie w Camp Bondsteel w Kosowie Polacy zdobyli pierwsze miejsce pokonując w systemie pucharowym wszystkich przeciwników.
2007-06-12

W rozegranych meczach udział brali żołnierze polscy, greccy, amerykańscy, ukraińscy i litewscy oraz lokalne drużyny albańskie. Atmosfera „fair play” towarzyszyła wszystkim uczestnikom tego sportowego wydarzenia. W finałowym meczu emocje były tak wielkie, że podczas dogrywki dwóch zawodników z obu drużyn otrzymało czerwone kartki. Mecz finałowy okazał się bardzo wyrównany, po regulaminowych dwóch połowach i dogrywce, ostatecznie o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Pierwszy, błąd popełnił zawodnik albański trafiając w słupek, a obrona następnego strzału przez szer. ndt. Adama SOKOŁOWSKIEGO, bramkarza drużyny polskiej, ostatecznie przypieczętowała nasze zwycięstwo.

Kapitanem polskiej drużyny był por. Piotr OLEKSA. Do najlepszych strzelców naszego zespołu w tych rozgrywkach należeli; sierż. Paweł KRYSTEK i szer.ndt. Michał BUCZYŃSKI. Jak zawsze, nie zabrakło również wiernych kibiców i dopingu, którego pozazdrościć mogły inne reprezentacje.

rzecznik prasowy PKW KFOR
kpt. Jacek IWAN
do galerii >>> galeriaPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!