Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
13 czerwca podczas uroczystej zbiórki i podczas spotkania w bazie Echo z okazji Święta Żandarmerii Wojskowej dowódca wielonarodowej dywizji w Iraku i jego zastępca podziękowali żołnierzom w szkarłatnych beretach za ich trud codziennej służby.
2007-06-13

Dowódca Wielonarodowej Dywizji Centrum – Południe gen. dyw. Paweł Lamla i zastępca dowódcy dywizji, gen. bryg. Zdzisław Antczak spotkali się z żandarmami nie tylko dlatego, że 13 czerwca w kalendarzu jest ich świętem, ale przede wszystkim by właśnie w ten świąteczny dla nich dzień wyrazić swoją wdzięczność za ich głębokie zaangażowanie w trudną i odpowiedzialną misję.

Gen. Lamla podkreślił istotę zadań żandarmerii zarówno w zakresie przestrzegania dyscypliny, norm prawnych i działalności prewencyjnej, ale również tych typowo operacyjnych. - Dziękuję wam za duże zaangażowanie i poświęcenie w czasie operacji „Czarny Orzeł” – wyraził swoje uznanie dowódca dywizji. - Mam nadzieję, że nadal będziecie wykonywać swoje zadania na tak wysokim poziomie, jak dotychczas. – dodał generał oraz wręczył misjonarzom w szkarłatnych beretach pamiątkowe ryngrafy i upominki.

Charakter służby żandarmów niestety nie umożliwił im w pełnym stanie osobowym choćby na jeden dzień wyłączyć się od pełnienia obowiązków służbowych. Tuż po zakończeniu krótkiego spotkania z dowódcą dywizji żandarmi przystąpili do swoich codziennych zadań - Niestety, dzisiejszy dzień nie będzie ulgowym, nie będziemy specjalnie świętować. – mówi szef wydziału Żandarmerii Wojskowej, ppłk Krzysztof Liwski. - Dzisiaj, jak każdego dnia, mamy sporo pracy dochodzeniowo – śledczej i prewencyjnej. – dodał. Cześć z nich była już w Iraku i na innych misjach stabilizacyjnych. – Jest to mój drugi pobyt w Iraku. Pierwszy raz byłem tu prawie cztery lata temu razem z moim kolegą st. chor. szt. Tomkiem Gawłem. Obecnie cieszy mnie fakt, że nasza codzienna praca jest dobrze postrzegana i doceniana przez przełożonych. – przyznaje technik kryminalistyki, st. chor. Jacek Mazepa.

mjr Szczepan Głuszczak

Oficer Prasowy
Wydział Prasowo – Informacyjny
Wielonarodowej Dywizji Centrum - Południe
00964-36-651260- po zgłoszeniu centrali wybrać 5021
tel. kom. +964 780 3759 968
Baza Echo, Irak
E-mail: piomndcs@poczta.onet.pl
www.piomndcs.mil.pl
do galerii >>> galeriaPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!