Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
W bazie Echo w Diwaniji odbyła się skromna uroczystość. Amerykańscy żołnierze z 1. batalionu 125. Pułku Artylerii Polowej, stacjonującego w bazie Scania, zostali wyróżnieni medalem Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe.
2007-06-19

Amerykańscy żołnierze ze struktur spraw cywilnych zrealizowali projekty mające na celu oczyszczenie dróg z gruzów, śmieci i innych odpadów, które mogłyby posłużyć jako elementy maskujące do zakładania min – pułapek. Z dróg tych korzystają polskie konwoje. Dzięki amerykańskim projektom drogi są bardziej bezpieczne, a polscy żołnierze są mniej narażeni na ataki z wykorzystaniem ładunków wybuchowych. – Dziękuję wam za pomoc i bardzo dobrą współpracę z dowodzoną przeze mnie Wielonarodową Dywizją Centrum Południe. – zwrócił się do wyróżnionych gen. Paweł Lamla, dowódca wielonarodowej dywizji. Medale dywizji z rąk jej dowódcy otrzymali: ppłk John Kolb, dowódca batalionu, mjr Troy Soukup, szef sekcji operacyjnej oraz kpt. Clay Forbes, por. Steven Hall i por. Dwight Lahti z sekcji spraw cywilnych. – Jestem bardzo dumny z otrzymanego medalu. Kończę swój pobyt w Iraku i jestem zadowolony, że mogłem współdziałać z polskimi żołnierzami. – wyznał ppłk Kolb. John Kolb pochodzi z New Ulm z Minnesoty. W domu oczekują na niego żona, syn i trzy córki.

ppłk Marek Zieliński
do galerii >>>Praca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!