Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
Baza Echo Wielonarodowej Dywizji Centrum Południe (WD CP) wizytowana była przez amerykańską delegację na czele z Debrą Cagan, zastępcą podsekretarza Ministerstwa Obrony Stanów Zjednoczonych.
2007-06-22

Tematem wizyty było zapoznanie się z sytuacją w dowodzonej przez Polaków wielonarodowej dywizji. Debra Cagan spotkała się także z dowódcami poszczególnych kontyngentów oraz zapoznała się z sytuacją w poszczególnych narodowych kontyngentach tworzących Wielonarodową Dywizję Centrum Południe. – Wizyta była dla nas bardzo ważna ze względu na możliwość bezpośredniego zapoznania wysokiej rangi przedstawiciela Pentagonu z uwarunkowaniami funkcjonowania naszej dywizji oraz z sytuacją w rejonie odpowiedzialności dywizji. – poinformował gen. Paweł Lamla, dowódca dywizji.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. gen. dyw. Matsin Robeson, zastępca szefa sztabu Wielonarodowych Sił w Iraku, gen. dyw. Peter Devlin, zastępca dowódcy Wielonarodowego Korpusu w Iraku oraz gen. bryg. Zdzisław Antczak, zastępca dowódcy WD CP.

ppłk Marek Zieliński

Rzecznik Prasowy
Szef Wydziału Prasowo – Informacyjnego
Wielonarodowej Dywizji Centrum - Południe
00964-36-651260- po zgłoszeniu centrali wybrać 5021
tel. kom. +964 780 3759 968
Baza Echo, Irak
E-mail: piomndcs@poczta.onet.pl
www.piomndcs.mil.pl
do galerii >>> galeriaPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!