Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
W dniach 22.06 - 28.06.2007 roku, na poligonie w Nowej Dębie odbywają się międzynarodowe ćwiczenia pod kryptonimem EUFRAT IX. Kierownikiem ćwiczeń jest gen. dyw. Włodzimierz POTASIŃSKI.
2007-06-25

Oprócz Polaków, w szkoleniu udział biorą także żołnierze ze Stanów Zjednoczonych i Litwy. Jest to ostatni etap przygotowań IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego przed wyjazdem do Iraku. Głównym celem ćwiczeń jest sprawdzenie przygotowania dowództwa i pododdziałów do wykonywania zadań w strukturach Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe (Multinational Division Central-South) w Iraku.

Obowiązki Dowódcy Wielonarodowej Dywizji w Iraku już wkrótce obejmie generał brygady Tadeusz BUK, aktualnie Dowódca 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej. Trzon kontyngentu wyjeżdżającego do Iraku stanowią pododdziały: 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oraz 49 Pułku Śmigłowców Bojowych z Pruszcza Gdańskiego. Ponadto w składzie dywizji znajdują się żołnierze z 10 Brygady Logistycznej z Opola.

Celem trwającego od kwietnia szkolenia jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania zadań w rejonie pełnienia misji, głównie doradztwa i szkolenia sił bezpieczeństwa oraz wspierania działań antyterrorystycznych w prowincji Al Quadisiyah (Al Kadisija), gdzie znajduje się baza Echo - siedziba dowództwa MND CS. Ćwiczenie EUFRAT IX stanowi podsumowanie trzymiesięcznego okresu przygotowań.

Zapraszamy przedstawicieli redakcji na DZIEŃ MEDIÓW w dn. 27.06.2007 r. na godz. 14.00. Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych (wjazd od ul. Anieli Krzywoń 1) w Nowej Dębie odbędzie się pokaz praktycznego działania pododdziałów przygotowujących się do wyjazdu oraz pożegnanie żołnierzy IX zmiany PKW w IRAKU przez Ministra Obrony Narodowej Aleksandra Szczygłę.

Akredytacji udziela:
Centrum Prasowo-Informacyjne ćwiczenia
tel./fax (015) 816 25 23, tel. kom.: 602 417 011, 605 955 392,
e-mail: rzecznik2kz@wp.pl



Praca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!