Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
Z dwudniową wizytą w Afganistanie przebywał marszałek Sejmu Ludwik Dorn oraz grupa towarzyszących mu posłów.
2007-06-25

W pierwszej części pobytu 21 czerwca br. Marszałek Sejmu spotkał się z wiceprezydentem Afganistanu oraz przedstawicielami parlamentu afgańskiego. Odwiedził także polskich żołnierzy służących w kwaterze ISAF w Kabulu. Drugiego dnia pobytu delegacja sejmowa odwiedziła polskich żołnierzy stacjonujących w bazie Białego Orła w Bagram. W trakcie wizyty goście z Polski zostali zapoznani z rozmieszczeniem przestrzennym bazy oraz warunkami, w jakich pracuje dowództwo Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Na specjalnym briefingu dowódca PKW gen. bryg. Marek Tomaszycki zapoznał parlamentarzystów ze strukturą kontyngentu i zadaniami jakie wykonują polscy żołnierze. Duże zainteresowanie wywołały kwestie związane z zagrożeniami w rejonie stacjonowania polskich żołnierzy. Po briefingu parlamentarzyści spotkali się z żołnierzami. Była to okazja, by swoim reprezentantom w Sejmie zadać pytania i rozwiać wątpliwości nurtujące żołnierzy, będących z dala od kraju.
- Przyjechaliśmy tu, by zapoznać się z warunkami waszej służby i problemami, jakie macie. Pan Generał zapoznał mnie z sytuacją w regionie. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że na szczeblu politycznym zostaną podjęte starania, także przez parlament, aby zredukować ryzyko jakie tutaj ponosicie – zadeklarował marszałek Dorn. W dalszej części pobytu goście udali się do siedziby CJTF-82, gdzie zostali poinformowani o strukturze dowództwa oraz zasadach na jakich odbywa się praca polskich przedstawicieli wchodzących w skład CJTF.
Na pamiątkę pobytu w PKW Afganistan marszałek Ludwik Dorn otrzymał od gen. broni Mieczysława Bieńka logo 2 Korpusu Zmechanizowanego, którym generał dowodzi w Polsce. Dowódca PKW wręczył Marszałkowi deskę pamiątkową z logo ISAF i mapą Afganistanu oraz wojskowy kapelusz z logo PKW.

Jacek Matuszak
sekcja informacyjno-prasowa PKW Afganistan
do galerii >>> galeriaPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!