Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych - serwis informacyjny

powrót e-mail szukaj
szukaj Strona główna Misje/kontyngenty Aktualności Galeria Linki Do pobrania
Dowództwo Operacyjne
Rodzajów Sił Zbrojnych
Pion Planowania Pion Wsparcia Pion Operacyjny Praca w PKW Pion Głównego Księgowego Radca Prawny Wydział Prasowy Kto jest Kim ? Kontakt Pamięci generała Anakonda 2014 Zamówienia publiczne Polemiki i sprostowania Wniosek dyplomatyczny Diplomatic Clearance Newsletter
Sekretarz stanu w MON Czesław Mroczek, Dowódca Generalny RSZ gen. broni pil. Lech Majewski oraz Dowódca Operacyjny RSZ gen. broni Marek Tomaszycki powitali w Malborku powracających po ponad czteromiesięcznej służbie na Litwie żołnierzy PKW Orlik 5.
2014-09-05

Jednocześnie przywitano kontyngent holenderski, który rozpoczął swoją służbę w ramach misji Balitic Air Policing a stacjonować będzie na lotnisku 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego rotując przebywających do tej pory w Malborku Francuzów.

<<<<<FOTOGALERIA>>>>>

Zarówno gen. Majewski jak i gen. Tomaszycki w swych przemówieniach podkreślali wyjątkowy charakter 35 zmiany misji Baltic Air Policing, w której ze względu na sytuację polityczną polscy żołnierze otrzymali wsparcie od lotników brytyjskich, duńskich i francuskich. PKW Orlik 5 jako kontyngent wiodący wywiązał się doskonale z wyzwań wynikłych z ochrony nieba państw nadbałtyckich, wykonując 30 lotów bojowych oraz ponad 100 treningowych, będąc w gotowości do podjęcia działań 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Obaj generałowie serdecznie podziękowali żołnierzom za wysiłek poniesiony na ziemi litewskiej oraz życzyli dalszych sukcesów w służbie. Uroczystości zakończyła defilada przed wieżą wojskowego portu lotniczego.

Tekst i FOTO : kpt. Marek Kwiatek


RZECZNIK PRASOWY
kpt. Marek KWIATEK
tel.+37067483762
mail:pkworlik.rzecznik@wp.mil.plPraca w Polskich Kontyngentach Wojskowych!